• https://www.facebook.com/Selanik-Yayınevi-107644913941904/?modal=admin_todo_tour
  • https://www.twitter.com/selanikyayinevi
  • https://www.instagram.com/selanikyayinevi

Anasayfa


     Hitler'in Karısı Eva Braun

   
ISBN : 978-605-06376-2-5
Yayınevi : Selanik Yayınevi
Fiyat : 20 TL (KDV Dahil)
Yazar
Meliha Kallimci
        Hakkında
 
 
Hakkında

Eva demek Hitler demek, Hitler demek de Almanya demekti.

Hitler yakın çevresine bile onu “özel sekreterim” diye tanıtırdı. Her açıdan halka örnek olmak isteyen Hitler, kendisini Almanya’ya adadığını söyleyerek Eva ile yıllarca evlenmedi. Ancak her şeyin bittiğini anladığı anda onunla evlenme kararı aldı. Bu evlilik gerçekleştiğinde Kızıl Ordu’nun attığı bombalar saklandıkları sığınağın bahçesine düşmeye başlamıştı. Naziler için artık yenilgi kaçınılmazdı.

Eva politika ile hiçbir zaman ilgilenmedi. Yahudi soykırımını ve savaşın getirdiği yıkımı görmezden geldi. Şaşaalı ve lüks yaşamayı seviyordu. Hitler’in gölgesi gibi yaşadı, önemli konuklar geldiğinde odasında kalmak zorundaydı. Bazı araştırmacılar bundan dolayı Eva’yı “altın kafeste yaşayan kadın” olarak tanımladı.

Eva o güne kadar Hitler’in ilgisini çekebilmek için 2 kez intihar etmiş ve yaralanmasına rağmen kurtulmayı başarmıştı. Son intiharını ise sevdiği adam ile gerçekleştirecek ve Hitler'le birlikte ölüme gidecekti.  Almanya’nın çöküşü Hitler’i, Hitler’in çöküşü de Eva’yı sona doğru götürdü.

ESERİ SATIN ALMAK İÇİN: 

KitapyurduD&RİdefixBKM KitapBabil
KitapseçKitap365Sözcü KitabeviOda Kitapİstanbul Kitapçısı
Kırmızı KediPegemPandoraEganbaKidega


YURT DIŞINDAN EDİNMEK İÇİN:

Kitap AvrupaTıkla 24